کن بلاک در چین؛ رانندگی دیدنی با فورد F-150

تقریبا یک سال است که کِن بلاک، راننده‌ی مشهور رالی آمریکایی، ویدئویی جذاب از هنرنمایی‌هایش منتشر نکرده است. درواقع، اواخر زمستان سال گذشته بود که بلاک خودرو جدیدش را رونمایی کرد. در برنامه‌ای ویژه که به‌مناسبت ۱۰ سالگی انتشار اولین ویدئو از سری محبوب جیمکانا (Gymkhana) تولید شده بود، بلاک پشت‌ فرمان وانت فورد F-150 ساخت سال ۱۹۷۷ قرار گرفت و لاستیک‌های برند تویو (TOYO) را دود کرد. پس از غیبتی طولانی، این‌بار میدان بازی این راننده‌ی شناخته‌شده کمی فرق کرده است.

کن بلاک / Ken Block

مقاله‌های مرتبط:

کوهستان تیانمن چین که «دروازه‌ی بهشت» هم نامیده می‌شود، در ماه‌های گذشته میزبان انواع برنامه‌های ویژه‌ی خودرویی بوده است. در تیانمن که یکی از زیباترین کوهستان‌های جهان است، جاده‌ای فوق‌العاده هیجان‌انگیز و خطرناک با ۹۹ پیچ قرار دارد. پس از ثبت رکورد فولکس‌واگن و لندرور، حالا نوبت به راننده‌ی ۴۲ ساله‌ی آمریکایی رسیده است که در جاده‌ی منتهی به دروازه‌ی بهشت چین سروصدا کند. بلاک برای این مأموریت وانت هونی‌تراک (Hoonitruck) سفارشی‌‎اش با سیستم انتقال قدرت تمام‌چرخ محرک و پیشرانه‌ی V6 فورد جی‌تی مسابقه‌ای با دو توربوشارژر بزرگ و ۹۱۴ اسب‌بخار قدرت را انتخاب کرده است.

کن بلاک / Ken Block

ویدئو جدید بلاک در‌مقایسه‌با هنرنمایی‌های گذشته‌اش کمی فرق می‌کند. درحقیقت، نمی‌توان بین جاده‌ و منظره‌های نفس‌گیر کوهستان تیانمن چین و حرکات نمایشی بلاک با وانت قدرتمندش یک مورد را برتر انتخاب کرد. بلاک باسرعت سرسام‌آور و زاویه‌ی بسیار ۹۹ پیچ‌ مسیر باریک و حدود ۱۱ کیلومتری تیانمن را طی می‌کند که نشان‌دهنده‌ی مهارت چشمگیر این راننده در کنترل خودرو ۹۰۰ اسب‌بخاری با طول بدنه‌ی زیاد و سیستم دودیفرانسیل است. برای دومین‌بار است که بلاک مسیر سربالایی مشابه مسابقات هیل‌کلایمب (Hill Climb) را انتخاب می‌کند. ویدئو جدید با نام کلایمبکانا دو (Climbkhana Two) منتشر شده است. بلاک در کلایمبکانا اول، پشت‌ فرمان فورد موستانگ ۱۴۰۰ اسب‌بخاری در پایکس پیک (Pikes Peak) آمریکا جنجال برپا کرد.