۷۰ درصد دستگاه‌های جدید اپل از iOS 13 استفاده می‌کنند

آخرین گزارش مالی کمپانی اپل در هفته‌ی گذشته منتشر شد و نشان می‌داد گجت‌های پوشیدنی اپل در تعطیلات فروش خوبی داشته است. طبق به‌روزرسانی گزارش منتشر شده توسط تیم کوک، در حال حاضر ۱/۵ میلیارد دستگاه اپل فعال در بازار وجود دارد که در این میان بیشتر از ۷۰ درصد آیفون‌ها و آیپدهای جدید اپل آخرین نسخه‌ی iOS 13 را نصب کرده‌اند.

iOS 13 / iPadOS

مقاله‌های مرتبط:

منظور از محصولات جدید اپل در این گزارش تمامی دستگاه‌هایی مثل آیفون SE، آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس است که از سال ۲۰۱۶ به بعد تولید شده و به‌فروش رفته است. در این محدوده زمانی گوشی‌های هوشمند زیادی به بازار عرضه شده است اما تبلت‌های معرفی شده به بازار محدود بوده است و تعداد آن‌ها در چهار سال اخیر از ۱۰ مدل بیشتر نمی‌شود؛ اما میزان به‌روزرسانی نرم‌افزاری در تبلت‌ها بسیار بیشتر از گوشی‌های هوشمند بوده و ۷۹ درصد از آیپدهای اخیر را دربر می‌گیرد که دارای جدیدترین نسخه‌ی iOS هستند.

طبق گزارش‌های اپل ۷۰ درصد از تمام آیفون‌هایی که اکنون فعال هستند سیستم عامل iOS 13 دارند در حالی که تقریبا نصف این مقدار در آیپدها سیستم عامل اختصاصی iPadOS نصب کرده‌اند. آنچه مشخص است فراگیری قابل ملاحظه‌ی این سیستم عامل است که در مدت کوتاهی توانسته مورد پذیرش اکثر کاربران قرار گیرد.